Tuna Dergi
BEDRİ SİNCAR İLE DERİN MAVİ BEDRİ SİNCAR İLE DERİN MAVİ
İLAYDA BUSE BAKIŞ busebakis@hotmail.com.tr Bedri Sincar 1970’te Yolağzı köyü Mardin’de doğmuştur. İnşaat ve turizm sektöründe 1988’de İstanbul’a gelerek çalışmaya başlamıştır. Sualtı sporlarına 1996’da eğitimler... BEDRİ SİNCAR İLE DERİN MAVİ

İLAYDA BUSE BAKIŞ
busebakis@hotmail.com.tr

Bedri Sincar 1970’te Yolağzı köyü Mardin’de doğmuştur. İnşaat ve turizm sektöründe 1988’de İstanbul’a gelerek çalışmaya başlamıştır. Sualtı sporlarına 1996’da eğitimler alarak başlayan Bedri Sincar, çeşitli kuruluşlardan aletli dalış (SCUBA), ilk yardım, sualtı dalış eğitimleri alarak devam etmiştir. Bodrum’da 2003’te “BS Scuba Diving” dalış merkezini açmış ve daha sonra 2006’da Bodrum Su Sporları Kulübü’nü kurmuştur.

2004’ten beri Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir, bir yandan da 2007-2010 “Deniz Magazin” dergisinin yazı işleri müdürlüğünü ve editörlüğünü yapmıştır. 2010-2013 yılları arası Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun başkan yardımcılığı görevlerini gerçekleştirmiştir.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu TSSF/CMAS Üç Yıldız eğitmen, PADI IDS Staff Instructor, Emergency First Response Instructor, TSSF/ILS Altın Cankurtaran eğitmen, Engelli Dalış eğitmen ve Uluslararası Engelli Dalış Birliği (IAHD) Instructor Trainer brövelerine sahiptir.

Uluslararası Engelli Dalış Birliği (IAHD) Türkiye bölge müdürlüğünü sürdürmektedir. Bodrum’da sualtı fotoğrafçılığı, sualtı dalış (1-2-3 yıldız TSSF/CMAS), Bronz, Gümüş ve Altın cankurtaran eğitimleri ile 1-2 Yıldız TSSF/Cmas, Rehber dalıcı kursu, Bronz ve Gümüş eğitmen eğitimleri vermektedir.

Bedri Sincar’ın bugüne kadar katıldığı ulusal ve uluslararası sualtı görüntüleme yarışmalarında fotoğraf dalında 17 adet ödülü avrdır ve 2002’de Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun Türkiye şampiyonası Kaş-Kalkan yarışmasında da fotoğrafları sergilenmeye layık görülmüştür.

KAYNAKÇA:

 

Henüz yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir